Fallout 4 - Tipy a triky

Není vůbec těžké mít trochu navrch ve Fallout 4, stačí jen vědět jak. Ikdyž tyto tipy a triky, které Vám zde napíšu nejsou klasifikovány jako „cheating“, může se stát, že se budete cítit trochu provinile využíváním chyb ve hře. Ale kdo si na to vzpomene v té zaplavě bottle caps, nábojů a zkušenostních bodů ….

Fallout 4 není ta nejstabilnější hra a nabízí spoustu komických „bugů“, které Vás někdy rozesmějí, ale také Vás můžou velmi frustrovat. To je věc se kterou už se tak nějak počítá př koupi her od Bethesdy.  A některé z těchto chyb mohou přijít vhod, zvláště při cestování po nebezpečné krajině, jako je Commonwealth.

Pokud chcete být poctivý „dweller“ dál už nečtěte, ale pokud Vás láká způsob jak si trošku urychlit cestu hrou, tak jste na správném místě.

Terminal/lockpick – XP chyba

Tato chyba Vám umožní získat nekonečné množství XP bodů. Za předpokladu, že máte trpělivost opakovat jednu věc stále dokola. Nejdříve najděte dveře, které jsou zamčené jak zámkem tak terminálem. Nejdříve si připravte „bobby pins“ a dveře manuálně odemkněte pomocí lockpickingu, poté přejděte k terminálu, hackněte ho a poté se Vám objeví možnost dveře opětovně zamknout. A takto můžete dveře zase manuálně odemknout a tak pořád dokola.

Dogmeat – duplikování předmětů

Tato chyba je vhodná pokud chcete mít nějaký předmět víckrát než jednou a stačí k tomu pouze Váš věrný společník Dogmeat a správné načasování.
Nejdříve položte věc, kterou chcete duplikovat na zem a mějte Dogmeata jako Vašeho aktivního společníka. Potom z trošku větší vzdálenosti přikažte Dogmeatovi, aby zvedl tento předmět a sami se přeuťe nad něj, tak aby ste měli možnost si předmět vzít zpátky.

Dogmeat se pak přesune k předmětu a začne sklánět hlavu aby ho zvedl. v tuto chvíli musíte jednat. Jakmile začne sklánět hlavu předmět si vemte zase k sobě ! Váš psí kamarád k Vám přijde a požadovaný předmět položí k nohám. Akorát, že vy už originální máte v invetáři ! Pokud tento postup provede například s časopisem „You´re SPECIAL“ můžete tak maximalizovat vlastnosti Vaší postavy.

Nábytek jako nový klíč

Tento trik bohužel nebude fungovat na každé zavřené dveře, které objevíte. Nejdříve potřebujete budovu, která není omezená nahrávací obrazovkou a věc, co se dá používat vně zavřených dveří. Takže co uděláte je, že si stoupnete před tyto zavřené dveře kterými chcete projít a zaměříte se na židli/gauč nebo cokoli na co se dá sednout. Pak se už jednoduše přenesete skrz stěnu dovnitř. Jediný hýček spočívá v tom, že už se nemusíte dostat ven pokud je to uzavřená místnost, takže pro jistotu udělejte quicksave, než to vyzkoušíte :).

Konec přetížení

Taky Vás tak štve, že si nemůžete do batůžku zabalit Fatmana, plamenomet a minigun a pak vyrazit do pustin Bostonu ničit nepřátele ? Tak tomu už je konec s tímto jednoduchým trikem pro Vašeho parťáka.

Vezměme si například Prestona. Pokdu mu dáte moc věcí, aby vám je přenesl překročíte jeho limit a už si od Vás další nevezme. Takže co uděláte s tím legendárním Fatmanem, kterého ste právě objevili a chcete ho odnést do své vesničky? Jednoduše ho zahodíte na zem a řeknete Prestonovi (nebo komukoliv jinému) ať ho sebere. Takto dostanete dostanete do jeho invetáře třeba všechny věci z Bostonu jestli bude potřeba.