Tahanice o Fallout MMO mezi Bethesdou a Interplayem pokračují

Fallout OnlineSpory a soudy mezi společností Bethesda a Interplay i nadále pokračují. V ceně je vývoj Falloutu Online nebo dokonce další díly samotné série. Eric Caen z firmy Interplay je však naladěn optimisticky a dle jeho názoru je výhra pro něj a pro firmu značná.„Pokud nám neumožní Bethesda vyvíjet Fallout Online tak se původní prodej práv na vývoj všech Falloutu pro Bethesdu ruší a přechází zpět pod Interplay. To znamená, že obchod, který jsme uzavřeli (prodej práv na Fallout) se zruší a vše připadne opět nám. Bethesda bude mít posléze právo pouze na vývoj Falloutu 5 (Fallout New Vegas je posle Ceana Fallout 4),“ řekl Eric Cean (Interplay).

Bethesda však nezůstává pozadu. Výkonný ředitel Pete Hines vidí naopak výhru na straně jeho firmy. Když podával rozhovor pro server VG247, oháněl kolem sebe (pravdivými) silnými větami.„My vlastníme práva na MMO, ne Interplay. Bethesda má práva na celou sérii Fallout, tudíž není o čem diskutovat. Situaci nehodlám dále rozpitvávat, vše je teď v rukou soudu a právníků“, řekl otevřeně Hines.

Jak to tedy doopravdy bude s Fallout Online a dalšími díly série je zatím ve hvězdách. Nicméně popularitu samotné série má v zásluze jednoznačně Bethesda, které kdyby tehdy Interplayi nezaplatila, nejspíš by Interplay zkrachoval.