Next-gen update Falloutu 4 sebou nepřinesl pouze ovace

Dlouze očekávaný next-gen update pro Fallout 4 je live. Aktualizace pro konzole nové generace ohlášená už v říjnu roku 2022 čekala až do dnešního dne. Shodou okolností v období, kdy je svět Falloutu díky nově vydanému seriálu nejrušnější. Zároveň má vyjít velmi očekávaný mód Fallout: London, který ovšem kvůli nově vydané aktualizaci nevyjde.

Fallout 4 update

Bethseda vydala zcela bezplatný update Fallout 4 na next-gen konzole. Majitelé hry, co dříve zakoupili fyzicky, na Steamu, na GOG nebo na Playstation Network tak mohou zdarma aktualizovat dosavadní verzi hry. Ta v sobě nese nejen kompatibilitu napříč platformami, ale také hromadu oprav některých questů a přídavky, které jistě potěší některé fanoušky Fallout 4.

Potěšeni naopak nejsou fanoušci modifikací nebo jejich tvůrci. Vyhlížená robustní modifikace Fallout: London totiž měl vyjít 23. dubna 2024 (jak jsem vás informovali v tomto článku). Jenže vývojáři Fallout 4 si tak trochu jedou svoje plány. Kromě toho, že nekomunikují s tvůrci módů, že je takový update plánovan, tak zcela nabourali kompatibilitu připracovaného rozšíření od skupiny FOLON.

Fallout: London vypadá skvěle..

Fallout: London plánovaný již od roku 2018 se opět odkládá. Tvůrci ze skupiny FOLON si pochopitelně stěžují. Rovněž si kladou otázku, proč je Bethesda o aktualizaci neinformovala dříve. Betsheda totiž update ohlásila začátkem dubna 2024, bez toho aniž by dala na vědomí jakýmkoliv tvůrcům modifikací. Důvody zůtavají v otázkách.

Fallout 4 si po vydání seriálu stříhnul rekord na Steamu, kde v jeden čas hrálo hru 164 tisíc hráčů současně. Pokud i vy máte nyní náladu obnovit nebo začít novou kampaň v některé z her Fallout, pak si můžete objednat Fallout S.P.E.C.I.A.L. edici, kde je všech 7 dílů pohromadě.

Fallout

guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Záliš
Jan Záliš
1 měsíc před

Next gen update byl oznámený už velmi dlouho, a jestli se vývojáři Fallout London cítí upozadění Bethesdou, a brečí nad tím, že je nikdo nekontaktoval, tak si je třeba uvědomit že na to měli až dost času, a jsou to “jen” módeři, a není to jejich hra. Takže Bethesda nemá žádnou povinnost je s čimkoliv kontaktovat.

A jestli nextgen update dokázal rozjebat jejich práci tak moc, že je to tak velký problém, tak jim nezbývá nic jiného, než to buď zrušit, a nebo přestat brečet a pokračovat v práci, co si vybrali sami.

Pořád to pro mne bude jen další herní mód od party dobrovolníků, kteří do toho šli dobrovolně, tak dle toho nesou i následky a připadné komplikace. Takový je život.

Last edited 1 měsíc před by Jan Záliš