Fallout 4 bude podporovat Creation Club – projekt Bethesdy pro šíření nového obsahu

Bethesda ohlásila na E3 2017 tzv. Creation Club. Tedy službu díky níž budou moci tvůrci modifikací a nového obsahu do hry Fallout 4, poskytovat svá rozšíření široké veřejnosti. Modifikace si bude moci každý stáhnout skrze službu zdarma. Výjimkou může být exkluzivní obsah přímo od tvůrců z Bethesdy. Ti navíc budou veškerá rozšíření před uveřejněním testovat, aby nedošlo k poskytování vadného obsahu.

V „Kreativním klubu“ si budeme moci stáhnout nové zbraně, skiny, předměty do hry, lokace, postavy, nepřátele nebo dokonce režimy hry.

Creation Club bude podporovat zatím jen Fallout 4 a Skyrim.

Fallout 4 high-resolution Texture pack zdarma k dispozici

Bethesda uvolnila pro majitele PC Fallout 4 high-resolution Texture pack na službě Steam. Celý balíček má mohutných 58 GB a je zdarma. Jediným háčkem mohou vysoké nároky, které je třeba splnit pro bezproblémové spuštění hry:

 • Procesor: Intel Core i7-5820K nebo lepší
 • Operační paměť RAM: 8 GB
 • Grafická karta: GTX 1080 8 GB

Zvěsti o Fallout New Vegas 2 nabírají obrátky

Zvěsti o dalším pokračování slavné ságy hry Fallout začaly již minulý rok. Mluvilo se o něm často jako o Fallout New Orleans. Vývojáři a producenti totiž již dříve oznámili, že většina týmu společnosti Obsidian Entertainment pracuje na novém Falloutu. Nikde ovšem nepřišlo oficiální oznámení ani leak.

Nyní se v této spojitosti mluví o volném pokračování Fallout New Vegas 2, který má být sequelem prvního dílu z roku 2010 (uh, to už je to vážně 7 let?). Další informace mají být poskytnuty postupem času, přičemž kompletní oznámení má přijít na E3 2017 v létě. Ještě větší paráda by byla, kdyby hra vyšla tenhle rok. Nechme se překvapit.

Fallout 4 Wasteland workshop DLC vychází již přístí týden

Druhý DLC přídavek do Fallout 4 nesoucí název Wasteland Workshop vychází již příští týden. DLC umožní hráčům přidávat nové předměty do svých Osad (Settlement), které ještě před tím nebylo možné použít. Wasteland Workshop vyjde na 5 dolarů, pokud tedy nemáte zakoupený season pass. S jeho koupí rozhodně neváhejte další DLC pro Fallout 4 – Far Harbor je už za rohem.

Co jste, pravděpodobně, nevěděli, že můžete dělat ve Fallout 4

Není vůbec těžké mít trochu navrch ve Fallout 4, stačí jen vědět jak. Ikdyž tyto tipy a triky, které Vám zde napíšu nejsou klasifikovány jako „cheating“, může se stát, že se budete cítit trochu provinile využíváním chyb ve hře. Ale kdo si na to vzpomene v té zaplavě bottle caps, nábojů a zkušenostních bodů ….

Fallout 4 není ta nejstabilnější hra a nabízí spoustu komických „bugů“, které Vás někdy rozesmějí, ale také Vás můžou velmi frustrovat. To je věc se kterou už se tak nějak počítá př koupi her od Bethesdy.  A některé z těchto chyb mohou přijít vhod, zvláště při cestování po nebezpečné krajině, jako je Commonwealth.

Pokud chcete být poctivý „dweller“ dál už nečtěte, ale pokud Vás láká způsob jak si trošku urychlit cestu hrou, tak jste na správném místě.

Fallout4_E3_Behemoth_1434323954.0

Terminal/lockpick – XP chyba

Tato chyba Vám umožní získat nekonečné množství XP bodů. Za předpokladu, že máte trpělivost opakovat jednu věc stále dokola. Nejdříve najděte dveře, které jsou zamčené jak zámkem tak terminálem. Nejdříve si připravte „bobby pins“ a dveře manuálně odemkněte pomocí lockpickingu, poté přejděte k terminálu, hackněte ho a poté se Vám objeví možnost dveře opětovně zamknout. A takto můžete dveře zase manuálně odemknout a tak pořád dokola.

Dogmeat – duplikování předmětů

Tato chyba je vhodná pokud chcete mít nějaký předmět víckrát než jednou a stačí k tomu pouze Váš věrný společník Dogmeat a správné načasování.
Nejdříve položte věc, kterou chcete duplikovat na zem a mějte Dogmeata jako Vašeho aktivního společníka. Potom z trošku větší vzdálenosti přikažte Dogmeatovi, aby zvedl tento předmět a sami se přeuťe nad něj, tak aby ste měli možnost si předmět vzít zpátky.

Dogmeat se pak přesune k předmětu a začne sklánět hlavu aby ho zvedl. v tuto chvíli musíte jednat. Jakmile začne sklánět hlavu předmět si vemte zase k sobě ! Váš psí kamarád k Vám přijde a požadovaný předmět položí k nohám. Akorát, že vy už originální máte v invetáři ! Pokud tento postup provede například s časopisem „You´re SPECIAL“ můžete tak maximalizovat vlastnosti Vaší postavy.

Nábytek jako nový klíč

Tento trik bohužel nebude fungovat na každé zavřené dveře, které objevíte. Nejdříve potřebujete budovu, která není omezená nahrávací obrazovkou a věc, co se dá používat vně zavřených dveří. Takže co uděláte je, že si stoupnete před tyto zavřené dveře kterými chcete projít a zaměříte se na židli/gauč nebo cokoli na co se dá sednout. Pak se už jednoduše přenesete skrz stěnu dovnitř. Jediný hýček spočívá v tom, že už se nemusíte dostat ven pokud je to uzavřená místnost, takže pro jistotu udělejte quicksave, než to vyzkoušíte :).

Konec přetížení

Taky Vás tak štve, že si nemůžete do batůžku zabalit Fatmana, plamenomet a minigun a pak vyrazit do pustin Bostonu ničit nepřátele ? Tak tomu už je konec s tímto jednoduchým trikem pro Vašeho parťáka.

Vezměme si například Prestona. Pokdu mu dáte moc věcí, aby vám je přenesl překročíte jeho limit a už si od Vás další nevezme. Takže co uděláte s tím legendárním Fatmanem, kterého ste právě objevili a chcete ho odnést do své vesničky? Jednoduše ho zahodíte na zem a řeknete Prestonovi (nebo komukoliv jinému) ať ho sebere. Takto dostanete dostanete do jeho invetáře třeba všechny věci z Bostonu jestli bude potřeba.

 

První oficiální update pro PC verzi

Bethesda oznámila, že vlastníci PC verze Fallout 4 dnes dostanou první oficiální patch, který si mohou stáhnout prostřednictvím Steamu. Ikdyž už několik „beta fixů“ vyšlo, tohle je poprvé, kdy nemusíte přepínat na beta verzi programu.
A toto je seznam změn, které můžete očekávat:

New Features

 • Number pad keys can now be used for remapping (PC)
 • Remapping Activate now works on Quick Container (PC)

Fixes

 • General memory and stability improvements
 • Performance improvements inside the Corvega Assembly Plant
 • Optimizations to skinned decal rendering
 • Fixed issue with player becoming stuck in terminals
 • Fixed issue where equipped weapons become locked after completing Reunions
 • Fixed issue with “When Freedom Calls” where the quest would not complete
 • During “Confidence Man” fixed issue where player’s health would continuously regenerate
 • Fixed crash related to jumping into water and reloading saved games
 • Fixed issue where Launcher would not save God Rays Quality setting properly (PC) 

68926_2_5

Pokud vlastníte konzolovou verzi stejně jako já tak nezoufejte, protože první stabilní patch pro PC je první krok k přípravě patche na konzole. Alespoň podle oficiálního vyjádření Bethesdy. Tak uvidíme, kdy se dočkáme.